blog_si (blog_si) wrote,
blog_si
blog_si

Параноя і конфіденційність

У доволі короткий проміжок часу сталося два скандали щодо несанкціонованого доступу до конфіденційної інформації.

З одного боку це повідомлення товаріща Сноудена, щодо глобальної системи стеження PRISM, щодо вельми можливої компрометації алгоритмів сімейства RSA. Що загалом епохально-страшна річ, тому що це наражає на небезпеку все - починаючи від захищених веб-сторінок до цифрових підписів у банківській сфері.

З другого боку - виток інформації про повний бардак і свинство, які кояться навколо державних електронних реєстрів. Що, на відміну попереднього абзацу великого здивування і несподіванки не викликало, хоча дещо шокувало.

Ці дві події наштовхнули на роздуми в чому полягає бажання конфіденційності і що потрібно захищати.

Для себе я розділив конфіденційність на дві: особиста і майнова.

Особиста - це коли мені бридко, що якийсь агент ЦРУ буде читати як саме я пропонував Маші з третього під'їзду піти на свіданку, років з десять тому і чому Маша вважала, що нашо кудись ходити, якщо цілуватися можна просто у бесідці напроти п'ятого. Втім... ну читають же співробітники пошти мої конверти з Сільпо - ну мабуть їм цікаво, що ми жерли і на яку сумму у минулому кварталі)

Майнова - це коли данні, що можуть бути переглянуті сторонньою особою можуть бути використані з метою крадіжки моїх грошей, замовлень, розробок... чи з метою перешкоджання і тиску на мій "бізнес"))

А ще я спіймав себе на тому, що банківські рахунки, ключові інтернет-шопи, домени і інше в мене зав'язані на іноземні, а точніше, здебільшого американські емайл-служби... Чи розумів я, що ця інформація може проглядатися і моніторитися, і цей запис у ЖЖ, і у фейсбуці? Загалом - розумів, звісно без технічних подробиць але в принципі - так.

Чому?... Тому що заздрісні, з совєцькою мораллю люди, які знаходяться поруч лякають мене значно більше, ніж капіталісти за океаном.

Я маю впевненість на 99.9%, що агент ЦРУ, який читає мою пошту не використає технічні можливості, щоб похазяйнувати у моєму банківському рахунку. І запатентує на своє ім'я написану мною програму, чиї похідні коди я надсилав з пів-року тому. Просто через повагу до приватної власності, яку вони всмоктують з молоком. Просто через те, що я зможу щось довести в суді. Нє ну, і звісно тому, що вони далеко))

І якщо мій ЖЖ читає той самий агент, що і пошту десять років тому - повідомляю - на свіданку ми сходили кльово. А чи цілується Машка на другій свіданці, і якщо так - то наскільки гарно - вибачте то конфіденційно ;)
Subscribe

 • Це лише початок

  Шок від того що сталося потроху відпускає... В це й досі відмовляєшся вірити, але вже принаймні здатен мислити більш-менш логічно. Нація…

 • ТВі

  Коли мене вчили писати матеріали, то казали, що потрібно докопуватися до суті. Тому що факти можна фальсифікувати (хоча це і складно, і кінець кінцем…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments